På 1960-talet utfärdade makarna Ulla och Allan ett inbördes testamente där samtlig behållning skulle tillfalla Göteborgs Skidklubb genom Ulla och Allan Alfredssons fond.

2023
2023
2023
2023
-
2022 Ragna Crona Längd aktiv
2022 Karin Werdelin Längd ledare
2022 Henric Torkelsson Längd ledare
2022 Therese Ljungberg Orientering
2022 Tobias Andersson Orientering
2022 Larisa Avram Backe
2022 Klubbhuset
2022
-
2021 Sofia Ebermark Längd
2021 Fredrik Kullberg Längd
2021 Daniel Holmberg Längd
2021 Martin Syk Orientering
2021 Lovisa Leman Orientering
2021 Klubbhuset
-
2020 Tommy Bylund Längd aktiv
2020 Johan Kanto Längd ledare
2020 Adam Blomberg Längd ledare
2020 Ungdomsektionen Längd
2020 Johan Wall Jungbjer Orientering aktiv
2020 Kristina Jungbjer Orientering ledare
2020 Klubbhuset
-
2019 Johan Kanto Längd
2019 Fredrik Kullberg Längd
2019 Martin Männer Längd
2019 Klubbhuset
2019 Inger Fredrikson Orientering
-
2018 Tobias Wessman Längd
2018 Oskar Wall Jungbjer Orientering
-
2017 Adam Broberg Längd
2017 Daniel Netz Längd
2017 Peter Augustsson Orientering
2017 Sölve Zetterlund Backe
-
2016 Anders Soovik Längd
2016 Peter Hilmersson Längd
-
2015 Daniel Nordeb0 Längd
2015 Bertil Persson Längd
2015 Filip Leman Orientering
2015 Lennart Andersson Friidrott
-
2014 Hilma Markinhuhta Längd
2014 Lovisa Leman Orientering
2014 Anders Axelsson Längd
-
2013 Camilla Lundgren
2013 Andreas Pettersson
2013 Gunilla Axelsson Längd
2013 Joel Larsson Längd
2013 Erkki Kähärä Längd
-
2012 Joel Larsson Längd
2012 Niklas Grahn
2012 Bob Bäckström Brudarebacken
2012 Stig Sjöstedt Brudarebacken
-
2011 H21 laget som tog guld i DM stafett
2011 Joel Larsson Längd
2011 Ola Martner Längd
2011 Patrik Martner Längd
2011 Joel Larsson
-
2010 Erik Melin
2010 Joel larsson
2010 Daniel Grahn
2010 Niklas Grahn
-
2009 LenaHaving Längd
2009 Fredrik Norman Längd
2009 Jarl-Örjan Åsvatne Backe
-
2008 David Andersson
2008 Patrik Martner
2008 Monica Nordlund
2008 Per Nordlund
-
2007 Daniel Grahn
2007 Johan Nordlund
2007 Fredrik Norman
2007 Leif Nilsson
-
2006 Karin Pettersson
2006 Lena Hilmersson Längd
2006 Lennart Theander Backhoppning
2006 Christer Svensson
2006 Leif Ribbing
2006 Arne Cambrant
-
2005 Carin Svensson Längd
2005 Johan Nordlund Längd
2005 Christer Svensson Längd
2005 Mattias Grahn Orientering
2005 Susanna Hambesson Alpin
-
2004 Karin Pettersson Längd
2004 Lena Hilmersson Längd
2004 Christer Svensson Längd
2004 Leif Ribbing Längd
2004 Arne Cambrandt Backe
2004 Lennart Theander Backe
-
2003 Bengt Clarin Längd
2003 Anders Axelsson Längd
2003 Carin Svensson Längd
2003 Johan Nordlund Längd
2003 Undomsverksamhet Längd
2003 längd allmänt Längd
2003 Hans J Borkmann Alpin
2003 Leif Nilsson Friidrott
2003 Einar Andersson Backe
2003 Sören Degerman
-
2002 Lena Having Längd
2002 Göran Pettersson Längd
2002 Marielle Borkmann-Edgren Alpin
2002 Lennart Andersson Orientering
2002 Anders Ström
2002 Patrik Andersson
-
2001 Åsa Svensson Längd
2001 Ingvart Tornägen Backe